Kapitolou každé domovní nebo průmyslové elektroinstalace je osvětlení. Interierová svítidla plní jednak funkci praktickou, jednak estetickou. V dnešní době se setkáváme s obrovskou nabídkou nejrůznějších designových svítidel z jejichž nabídky si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník. Bohužel se trochu zapomíná na vhodné rozmístění svítidel v půdorysu místností a dimenzovávání svítivého výkonu jednotlivých prvků. Proto je určitě na místě konzultace s odbornou firmou. Velice používanou metodou spínání venkovních světel je v současnosti použití čidel pohybu osob, kdy bez použití vypínačů lze dosáhnout pohodlnějšího a efektivnějšího provozu. Tato praktická čidla lze samozřejmě zapracovat i do stávajícího zapojení venkovního schématu.Další trendem v navrhování el. osvětlení je používání úsporných systému a odklon od klasických neefektivních žárovek. Velkou budoucnost mají tzv. LED světla, která využívají principu světla emitovaného díky fyzikálnímu principu polovodičové součástky. Výhodou je nulové tepelné záření a tím pádem velká účinost, malá spotřeba el. energie, odolnost vůči častému spínání a dlouhá životnost osvětlení.
Třídy přepěťových ochran dle ČSN Přepěťové ochrany se rozdělují do tří tříd – B, C, D] nově se označují jako ochrany typu 1, 2 a 3.
Přepěťové ochrany třídy B (ochrana typu 1)
Jedná se o tzv. hrubou ochranu – svodič bleskového proudu. Přepěťová ochrana musí být konstruována tak, aby odvedla impulsní proud 50kA.
Přepěťové ochrany třídy C (ochrana typu 2)
Střední třída ochrany – svodič přepětí. Přepěťová ochrana musí být konstruována tak, aby odvedla impulsní proud 15kA opakovaně a 40kA jednorázově
Přepěťové ochrany třídy D (ochrana typu 3)
Jemná ochrana, která se nejčastěji instaluje do okruhů s citlivými zařízeními jako jsou počítače a další výpočetní technika.